Kiek laiko dirbate vairavimo instruktoriumi? Kodėl pasirinkote šią specialybę?
Instruktoriaus darbą dirbu 8 metus. Šį darbą pasirinkau dėl to, kad man jis atrodė įdomus ir kūrybiškas. Pasirinkimui didelę įtaką turėjo mano tėvelis , kuris dirbo šį darbą ir iš jo viską išmokau ir tobulėju toliau-didelis ačiū jam.
Kokios asmeninės savybes reikalingos norint dirbti vairavimo instruktoriumi? kokie šio darbo privalumai?
Kantrybė, atsakomybė, nuoširdumas ,lankstumas ,atkaklumas, paprastumas, komunikabilumas, motyvacija ir imlumas, bei daug kitų. Privalumai: labai daug bendrauji su įvairiais žmonėmis, tuo pačiu mokaisi ir pats tobulėji, lankstus darbo grafikas, darbas nefizinis ir kūrybiškas.
Linksmas nutikimas vairavimo pamokos metu:
Vienas iš linksmiausių nutikimų: važinėjame su mokinuku prieš mokyklini egzaminą ir kai užsukome į degalinę pasipildyti degalų, per tą laiką, kol mokėjau už degalus, jisai apkeitė kilimukus automobilio – mano pusės kilimėlį įsidėjo į savo pusę, o savo kilimuką – į mano pusę. Paklausus, kodėl taip pasielgė, atsakymą gavau tokį: manau, tavo pusės kilimukas man bus sėkmingesnis mokyklinio egzamino metu, nes su savuoju kilimuku jau 8 kartą neišlaikau.
Kokius tris patarimus duodate savo mokiniams ruošiantis praktiniam vairavimo egzaminui?
1. Susikaupti ir daryti viską maksimaliai nuo pat pirmos minutės egzamino iki tol kol išlips iš mašinos ir nuo jos nueis bent 10 metrų.
2. Kuo mažiau bijoti ir parodyti save geriausioje formoje.
3. Jei kažkas nepavyktų, svarbiausia neskubėti ir gerai pagalvoti kaip būtų galima išsisukti protingai iš esamos situacijos.
Apie konkursą:
Kuri konkurso užduotis jums buvo įdomiausia? Kodėl?
Įdomiausia buvo psichologijos užduotis, teko gerai pasukti galvą taisant klaidas pagal save per trumpą laiką.
Ką naujo sužinojote/išmokote konkurso metu?
Pakalbėsiu apie atrastas asmenines savybes: slalomas, pirmiausia, retai kada tenka dalyvauti ,dėl laiko stokos, bet visai neblogai gavosi šįkart. Taip pat užduotis „KET naktį“. Ją įvykdęs supratau, kad galima ir nematant sudėlioti taip, kaip vyks eismas tam tikroje sankryžoje.
Ką turi mokėti/žinoti „geriausias vairavimo instruktorius“?
Geriausias vairavimo instruktorius visų pirmą turi išlikti žmogišku, suprasti ir rasti bendrą kalbą su besimokančiuoju. Tobulėti psichologiškai, mokėti valdyti ne tik savo emocijas, bet ir mokiniams bei kitiems eismo dalyviams būti pavyzdžiu.
Ko palinkėtumėte kitiems vairavimo instruktoriams, kurie skaitys šį interviu?
Norint būti geru vairavimo instruktoriumi neužtenka tik gerai vairuoti. Reikalinga mokėti prisitaikyti prie kiekvieno mokinio, dirbti su jų psichologija, padedant įveikti įvairias baimes, susijusias su vairavimu ar artėjančiu vairavimo egzaminu. Nuolat analizuojant savo darbą, suprantat, kaip padėti kiekvienam mokiniui ateina ir geri rezultatai, rekomendacijos. Švytintys iš laimės mokinių veidai bei didelis džiaugsmas po išlaikyto egzamino yra šio darbo vienas nuostabiausių dalykų. Dirbant nuoširdžiai, mokiniai jus atsimins visą gyvenimą ir tik šiltais prisiminimais. Tad palinkėčiau dirbti nuoširdžiai, atsakingai, turėti kantrybės ir nuolatos tobulinti savo žinias.
Interviu su Robertu Jacikevičiumi.
(kalba netaisyta)