Instruktoriai

III vieta. Edvinas Rutkauskas

Kiek laiko dirbate vairavimo instruktoriumi? Kodėl pasirinkote šią specialybę?

Dirbu vairavimo instruktoriumi šeštus metus, vairavimo mokytoju penkis metus. Pasirinkau šią specialybę gal kiek ir atsitiktinai, nors visą gyvenimą “sukausi” apie automobilius ir vairavimą jau nuo mažų dienų, o vairavimas man pačiam yra geriausia terapija. Besimokant C, CE kategorijos kursą, mano teorijos dėstytojas man pakišo tokią mintį: kada nors tapti ne tik sunkvežimio vairuotoju, bet ir vairavimo instruktoriumi ir dėstytoju (kadangi esu baigęs automobilių inžinerijos studijas). Taip per pora metų ta mintis iš galvos niekur nedingo ir galiausiai nusprendžiau tapti vairavimo instruktoriumi.

Kokios asmeninės savybes reikalingos norint dirbti vairavimo instruktoriumi? kokie šio darbo privalumai?  

Visi sako, kad reikia labai daug kantrybės. Mano nuomone, svarbiau yra bendravimas ir įžvalga, kaip perteikti žinias ir įgūdžius kiekvienam mokiniui skirtingais metodais. Žinoma, noras dirbti tokį darbą. Ir tie standartiniai “prieskoniai”: atsakingumas, sumanumas, humoro jausmas, drausmė ir t.t. Darbo privalumai? Tai aišku skirtingi žmonės kiekvieną darbo dieną paverčia vis kitokia, neatsiranda monotonijos. Nuolat kintanti aplinka ir neapibrėžtas darbo grafikas.

Linksmas nutikimas vairavimo pamokos metu:

Atvažiuojam su mokiniu į aikštelę pirmą kartą bandyti parkuotis šalia automobilio. Mokinys jau vairavęs tą automobilį buvo berods 2 pamokas ir pirmyn, ir atgal. Paaiškinus tvarką kaip turėtumėm parkuotis, mokinys klausia: – O tai kur čia tas ekranas su spalvotom linijom, kur rodys man kaip važiuoti? – Šis automobilis neturi galinio vaizdo kameros ir atstumo jutiklių. – Rimtai? (Gilus atsidusimas) Tai čia bus ką veikti… Visgi sėkmingai išmoko parkuotis ir savo jėgomis.

Kokius tris patarimus duodate savo mokiniams ruošiantis praktiniam vairavimo egzaminui? 

Su patarimais būna labai įvairiai: Nepamiršk, kad gatvėje esi ne vienas, šis turbūt svarbiausias. Nors ir bijai kitų vairuotojų, žinok, kad jie tavęs dažnai bijo ne ką mažiau. Vadovaukis ne emocijomis, o racionaliu mąstymu. Žinoma būtų galima tęsti ir tęsti.

Apie konkursą:

Kuri konkurso užduotis jums buvo įdomiausia? Kodėl?

The best of the best užduotis buvo “Taip ir ne”. Labai smagiai sugalvota užduotis, kurios metu reikia labai pamiklinti savo mąstymą. Smagu, kad pavyko greit susidoroti su užduotimi. Ech, tas senas Volkswagen Jetta/Golf prietaisų skydelis 😄

Ką naujo sužinojote/išmokote konkurso metu? 

„SOS“ užduoties metu buvo labai naudinga tiek prisiminti, tiek pagilinti savo žinias bandant suteikti pirmąją pagalbą. Taip pat dar kartą įsitikinau, kad labai neblogai ir sąlyginai patogiai galiu valdyti automobilį iš instruktoriaus vietos.

Ką turi mokėti/žinoti „geriausias vairavimo instruktorius“?

“Geriausias vairavimo instruktorius” turi gerai išmanyti vairavimo subtilybes, savo darbo specifiką, techninę dalį susijusią su transporto priemonėmis ir jų valdymu. Žinoma turėti greitą reakciją, mokėti išsisukti iš bet kokios situacijos.

Ko palinkėtumėte kitiems vairavimo instruktoriams, kurie skaitys šį interviu?

Palinkėsiu neprarasti entuziazmo ir meilės savo darbui. Tobulėti kiekvieną dieną ir svarbiausia – saugių kelionių tiek darbe, tiek gyvenime!

Interviu su Edvinu Rutkausku.

(kalba netaisyta)